sobota 16. listopadu 2013

Sladovit- Bílá kočka- RECENZESladové výtažky jsou velmi dobrým dietetikem a oblíbeným sladidlem makrobiotiků. Díky pomalému glykemickému indexu se řadí mezi nejvhodnější sladidla pro lidský organismus. Dodává energii na dlouhou dobu, vhodný je tedy pro sportovce a osoby těžce pracující. Obsahují snadno vstřebatelné cukry – 56% maltosy, 9% glukosy (vhodné pro diabetiky II. typu), enzymy, 1,2 % minerálních látek – vápník, sodík, fosfor, železo. Jsou také zdrojem jednoduchých dusíkatých látek a řady vitamínů skupiny B (hlavně vit. B3 a B6). Výrobek obsahuje lepek. Používají se jako sladidlo do nápojů, zmrzlin. Chuťově vynikající je také jeho kombinace s bílým jogurtem. Lze jej požívat jako částečnou náhradu medu (např. při pečení perníků atd.). Přídavek výtažku do těsta (1,5-2,5 hmotnostního procenta v poměru k použité mouce) zrychluje kynutí, pečivo získává větší objem, rovnoměrněji nakyne, při upečení se lépe vybarví, udržuje si déle čerstvost a vyšší křupavost. Tekutý sladový výtažek – je hustá sirupovitá zlatohnědá tekutina medové konzistence, rozpustná ve vodě, bez cizích příměsí, typické sladové vůně a chuti, bez cizích aromat. Sladové výtažky jsou vyráběny pouze z kvalitního Českého sladu – plzeňského typu a pitné vody, bez přídavku jakýchkoliv aditiv, konzervantů, stabilizátorů, barviv nebo zahušťovadel. První fází výroby sladových výtažků je rozemletí sladu, jeho smíchání s vodou a zahřívání. Při zahřívání se aktivují přirozeně ve sladu se vyskytující enzymy, které štěpí bílkoviny a hlavně škrob. Škrob je štěpen na jednodušší sacharidy, které s dalšími štěpnými produkty přechází ze sladu do roztoku. Vzniklý roztok je zfiltrován a následně zahuštěn (odpařením vody – var při podtlaku a nízké teplotě) na konečnou požadovanou sušinu (medová konzistence), která zajišťuje trvanlivost výrobku. Výrobek je následně plněn do obalů nebo je dosoušen na sprejové sušárně.  

Kalorická hodnota/energie (na 100g):

 1350 kJ/323 kcal. Bílkoviny: 5 g. Sacharidy: 76 g. Tuky: 0,1 g. Popř. jiné (cholesterol, vitaminy apod.):Vitamin B6 0,465 mg (41% DDD), niacin 7,46 mg (23% DDD), sodík 0,46 mg, draslík 270 mg, chlór 2,5 mg, fosfor 253 mg.

Cena: 38 Kč

Odkaz přímo na produkt (zde jej můžete zakoupit): http://www.bilakocka.cz/bilakocka/eshop/0/3/5/110-Sladovit-tekuty-400-gMé hodnocení:

Jsem Sladovitem unešená, je to jedno z nejlepších sladidel, které jsem kdy měla. Je velice hustý, více než med :-). Má krásnou žlutavou barvu a má neobyčejnou chuť, se kterou jsem se setkala poprvé. Nikdy jsem se s tak zajímavou chutí u sladidla nesetkala. Naprosto skvělý je do moučníků, zkoušela jsem jej do perníku a vážně lahoda :-). Mohu ho všem velmi doporučit, je to určitě supr změna :-).

6 komentářů:

 1. Já používám jen med, zatím jsem žádné takové sladidlo neměla, ale láká mě třeba javorový sirup, ten jsi neměla? :)

  OdpovědětVymazat
 2. Mě by zajímaly nutriční informace.

  OdpovědětVymazat
 3. Téda, to vypadá skvěle!:) a na fotkách ještě líp :P
  a ten nízký GI je plus!:)

  OdpovědětVymazat
 4. No mňamka! Ráda bych tě pozvala na můj blog, který jsem čerstvě založila :) Děkuji!

  http://breakfastatevvies.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat

Mockrát děkuji za komentář :-).
Na všechny dotazy odpovídám na svůj blog :-)ihned pod případný dotaz :-).
Děkuji za pochopení :-)
M.