Štítky
- AKCE
- CEREÁLIE
- Cvičení
- Články
- Další výrobky
- Doporučuji
- Luštěniny
- Má jídla :-)
- Mixit.cz
- MLÉČNÉ VÝROBKY
- NÁKUPY
- Nápoje
- NĚJAKÉ TO VAŘENÍ
- NOVÉ VÝROBKY
- Novinky
- OBILOVINY
- Oříšky
- OVOCE
- Přilohy
- RECENZE
- Recepty
- Různé
- Sladidla
- Slané výrobky
- SNÍDANĚ :-)
- Superfoods
- SUŠENÉ OVOCE
- Sušenky
- Tyčinky a sušenky
- Z mého života
- Zajímavé firmy
- ZAVRTEJTE DO NÁKUPNÍHO KOŠÍKU
- ZDRAVÉ POTRAVINY
středa 18. září 2013
Chufa- Chufa.cz- RECENZE
* reguluje střevní funkce
Chufu je možné konzumovat kdykoliv během dne (stejně jako oříšky). Chufa je skvělou zdravou svačinkou, můžete si ji přidat do müsli, vyrobit si z ní domácí horchatu nebo třeba umlít a přidat do jogurtu.Co vše se dá ještě s chufou udělat najdete v našich receptech!
Je to přírodní plodina, neobsahuje žádné chemické látky a navíc skvěle chutná.
Vysoký obsah vlákniny, kombinovaný s lahodnou chutí, z něj vytváří ideální potravinu pro vyváženou a zdravou skladbu vaší kuchyně.
hořčík 1070 mg/kg, sodík 206 mg/kg, draslík 7870 mg/kg, fosfor 2557 mg/kg, vápník 179 mg/kg, kyselina listová 509 mg/kg, niacin 20,4 mg/kg, vitamin E; 31,3% tuky, 14,3% glukóza, 6,8% vláknina, 6,9% proteiny, 33,8% škroby100 g chufy = 1635 kJ = 386 kcal Chufa pochází z léčivé rostliny, které je připisováno mnoho kladných vlastností. Nedávné vědecké studie pod záštitou španělského Ministerstva zemědělství a rybolovu
První zmínky o chufě se datují cca před 4 tis. lety, kdy byla pěstována ve starém Egyptě v deltě Nilu. Existují spisy, které ukazují, že v 5. století před naším letopočtem byli obyvatelé Nilu zamilovaní do „bílého nápoje“ vyrobeného z chufy rostoucí na březích řeky. Ve Španělsku bylo pěstování chufy představeno ve středověku s příchodem muslimské kultury. Produkt byl považován za velmi chutný, lahodné a aromatické chuti. Existuje však další teorie, která říká, že chufa na Pyrenejském poloostrově existovala od pradávna, ještě před příchodem muslimů. V roce 1795 se hovoří o pěstování chufy na přibližně 15 hektarech půdy, a to v oblasti Almàssera a Alboraia. Lidé chufu namáčeli do vody a konzumovali ji jako snack v čerstvém stavu. Na začátku 20.století se začaly otevírat první horchaterías (kavárny, které servírovaly především horchatu) a lidé ve svých domech vyráběli vlastní horchatu, kterou poté prodávali na vozících ve městech místním obyvatelům.
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
Zajímavé, slyším o tom prvně. Dost mě to láká vyzkoušet, takovéto pochutinky je přesně něco na mě :)
OdpovědětVymazat