pondělí 22. července 2013

Menší shrnutí dovolené v Řecku :-)

Po dlouhé době se Vám konečně ozývám :-)

Přináším Vám článek (spíš takové menší shrnutí) o tom jak jsem se měla v Řecku a co jsem si odsud přivezla :-) (stejně jsem za tento týden stačila už polovinu věcí sníst :-D)Tak a nyní přímo k věci..... :-)

V úterý 2.7. jsem se já a mamča vznesli 11 km nad zem a za 2 hodiny a 40 minut jsme přistávaly v Heraklionu :-). To víte už když vylezete z letadla, tak Vás to praští přes nos :-D.

Vyzvedly jsme si kufry, vyhledaly delegáta a šup směrem k autobusu, který nás odveze k hotelu. Autobus zastavil na příjezdové cestě kousek od hotelu a řidič nás navigoval jak se tam dostaneme, že tam nemůže zajet, že by se neobrátil, ale bylo to opravd téměř za rohem. V hotelu nás přivítala příjemná paní recepční, která nám dala papír, kde vše bylo  napsáno v češtině, takže to bylo fajn :-). Ubytovaly jsme se a šly na bar, kde nás hned obsloužila příjemná paní barmanka (pravá řekyně :-) ).

Poté jsme šly ještě chvíli na pokoj, vzaly jsme na sebe rovnou plavky, zašly na oběd (to Vám povím to byly hody, každý den tolik talířů všech možných dobrot, ale člověk nemůže vůbec odolat a ty jejich dortíčky a pudinky a podobně no prostě bomba) a poté jsme zamířily k moři. Večer vždy po večeři následoval animační program, který byl super- nejdříve se vyřádily děti a poté byl tanec i pro dospělé, já se zapojila až třetí den bohužel, jelikož tam na mě stále bylo předtím málo lidí a já jelikož jsem stydlín, jsem se prostě neodvážila :-D. U baru večer obsuhovali moc příjemní barmani :-), docela se i bavili :-), jeden uměl i česky ahoj, jak se máš a také dobře :-), je roztomilé s jakým přízvukem to říkají :-D. No každý den byl podobný- pořádná snídaně, oběd a večeře, několik zmrzlin za den, koupání v bazenu (někdy i aqua aerobik), v moři, návštěva místní vesnice, večer animační program a drinkování na baru :-D. Jeden den jsme také podnikly výlet po moři na ostrov, kde bývalo leprosárium, také jsme podnikly výlet za nákupu do hlavního města Kréty Heraklionu :-). Místní obyvatelé jsou vážně úžasní, tak strašně milí, komunikativní (škoda, že moc neumím anglicky, opravdu jsme si moc nepokecali :-D :-( ) a dokonce nám poděkovali i za to, že jsme si nic v místních obchodech nekoupily (děkují jen za to, že navštívíte jejich obchod). Vůbec se mi odsud nechtělo, bylo to naprosto úžasné, seznámila jsem se tam i s jedním klukem z Česka (nedobrovolně :-D), poznala nějakého ruského pána, který mě tam poslední den při tanci objímal, no byla tam opravdu sranda, animátoři byli naprosto úžasní  :-). Ještě teď se mi strašně stýýýýýýská!!! Hned bych tam jela znova, ti lidé byli úžasní :-).

No a abych na to nezapomněla přibrala jsem tam za 11 dní 2,5 kila a drží se mě jako blázen a ještě ty kila navíc se kterýma jsem tam jela, příšerné! Nenávidím to číslo na váze, už je to fakt špatné, musím nastolit pořádnou dietu (jenomže mě stále chytají ty záchvaty žravé :-/ i po dovče v Řecku (mám depku z toho, že jsem zase doma :-/, strašně se mi po té nádheře stýská! :-) )

No a co jsem si z Řecka přivezla? Samé dobrůtky a také mističky a hrneček! ;-)


No jo máslíčko jsem si také musela přivézt- tahini ;-), sušené švestky, které mají báječnou chuť (mnohem intenzivnější než české :-)), tradiční  a pro Řecko typický sýr feta, řecký jogurt 2 %. baklava s mandlemi, tymiánový med (který je suuuuprový- přiznávám se, že na něj chodím, když mě chytne mlsná a to i v noci :-/ ), cookies, soumada (nápoj z mandlí :-) ), řecké olivy, různé čokoládky a takové měkké sladké tyčinky s mandlemi, vanilková esence, alkoholické 40 % krétské nápoje :-),...

a tady je on... hrneček, který mě zaujal (hlavně ta lžička tam :-D )

Vášeň pro mističky prostě neskryji :-D

A jakpak si užíváte prázdniny Vy? :-)

4 komentáře:

 1. Páni, to je nádhera, chápu tvé obavy z čísla na váze, ale na druhou stranu dovolená má být od slova dovolit si a nekazit si ji tím, ne, tohle nesmím apod., ani s tou dietou bych to moc nepřeháněla - však sama určitě víš, že správně by to nemělo být o dietě ale od celkovém stylu, tak prostě najedeš na vlnu, jako před dovolenou a uvidíš, že se ti váha srovná, jinak mě stráášlivě zaujal tymiánový med!! A ty dobroty, některé ti fakt závidím! Protože otiginály z Řecka musí být asi fakt jiné a tisíckrát lepší (a kvalitnější) než tady z ČR ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no právě že já už před dovolenou byla o 10 kg výš nad svou původní vahou a ještě k tomu skoro 3 kg to je děs už je to tedy 13 kg a to se vůbec nějak nemohu vrátit zpět do toho jak jsem jedla před rokem

   to si piš, že je to úplně všechno jiné :-) miluji tymiánový med (včera v půl 10 večer jsem na něm normálně byla :-D- pak nemám být jako hrošík :-/ )
   doufám, že to nějak dám dolů ty kg už přes půl roku s tím bojuji a ono to jde stále směrem nahoru nikoliv dolů

   Vymazat
  2. Ale jdi, já takhle chodím na kakao, čokoládu nebo takové ty chlebíčky..., ten tymiánový bych ale chtěla zkusit,tady ale myslím, že ho nikde prodávat nebudou=(
   Držím ti palce Marti, ale přesto však nezapomínej na základní pravidla, dietami se moc nevyřeší a naopak tě uvedou do bludného kruhu, spíš si pozvolna najet na to, co jsi zvyklá a nenič si tím život, musíš si přece užívat, dokud to jde a trácit prázdniny na nějakých dietách není to pravé ;-)
   Hlavu vzhůru a krásný den =)

   Vymazat
 2. Pěkně si to sepsala, z článku je cítit tvé nadšení. Já jsem byla na Krétě loni a moc nadšená jsem nebyla.:-D Ale dobroty jsme si taky přivezli, hlavně olej, olivy, pesta, sušená rajčata atd. Kila navíc tolik neřeš a půjde to lépe. Jak na to člověk pořád myslí, je to horší, než lepší.;-) Budu držet palce, ať jdou dolů samy.:-)

  OdpovědětVymazat

Mockrát děkuji za komentář :-).
Na všechny dotazy odpovídám na svůj blog :-)ihned pod případný dotaz :-).
Děkuji za pochopení :-)
M.