sobota 2. března 2013

H.E.A.T. program

H.E.A.T. program

 

Znáte? :-)

H.E.A.T. Program

tento fenomén vznikl v Itálii a to přímo v historickém centru Říma.
V roce 2001 zde bylo vyrobeno několik prototypů pásů MAXERRUNNER  a byly vyzkoušeny první lekce H.E.A.T. Programu. Zatím ještě v podobě běhu do prudkého kopce (dosti odlišný od nynějšího konceptu). V roce 2004 pak již H.E.A.T. Program vyzrál do nynější podoby a byl poprvé oficiálně představen na veletrhu v DEL FITNESS RIMINI.  Od té doby Heat urazil opravdu velký kus cesty a získává desítky či možná stovky tisíc nových nadšenců.
Jeho „rodiči“ jsou dva známí Italští sportovci a propagátoři zdravého životního stylu Marika Moretti a Max Grossi. Když „tvořili“ H.E.A.T. Program, vycházeli ze své dlouholeté zkušenosti z oblasti fitness a yogy , ale především ze svých znalostí z praktické zkušenosti – z vysokohorského terénu. Z toho nejzákladnějšího lidského pohybu, kterým je prachobyčejná chůze, vytvořili „komplex“ technik a tréninkových stereotypů, které jsou podstatou H.E.A.T. Programu.

 

Co je to H.E.A.T. Program?

H.E.A.T. Program je možno vysvětlit  pouze jedním jedinným slovem a tím je „CHŮZE„. Hned na začátku je třeba říci, že pohybová aktivita H.E.A.T. Program je zcela unikátní a je určena pro VŠECHNY bez rozdílu věku a kondice. Je nejen pro mladé, trénované, hubené a vytrvalé. Kondiční chůze je určena pro každého, kdo se sebou chce něco dělat, kdo chce být zdravý a kdo se chce prostě cítit dobře.  Jedná se o pohybovou aktivitu, která se od ostatních liší svou vyjímečností v tom, že spočívá jen v obyčejném a nejpřirozenějším lidském pohybu. Tudíž ji zvládne každý, kdo umí chodit. H.E.A.T. Program můžeme nazvat jako brána do světa pohybu, aktivita se kterou můžete získat ztracenou kondici či zdolat i Vámi vytyčenou – vysněnou horu.

Proč zvolit právě H.E.A.T. Program a ne jiné cvičení?

I přesto, že je podstata tohoto cvičení tak jednoduchá, má opravdu velké účinky na náš organismus. Tím, že je chůze pro člověka naprosto přirozená, nemusíte se bát o své klouby ani páteř. Naopak – tím, že tělo nemusí odolávat žádným nárazům ze skákání, či odporové zátěže z levného chodeckého pásu  apod., a i přesto je vytvářena pohybová činnost; kloubní aparát, páteř a svalový aparát dostávají tu nejlepší možnou péči.

Jedná se o skupinové cvičení v cca. 8 – 15ti lidech, kteří chodí na speciálním pásu Maxerrunner. Ovládání pásu je naprosto jednoduché, má pouze tři ovládací prvky. Díky tomu, že je pás mechanický, řídíte si náročnost chůze sami. Nemusíte se tedy bát, že se pás rozjede rychle a nebo chůze bude obtížná. Celá lekce, která trvá cca 45 minut, je vedena instruktorem, který má za úkol pro Vás být pouze průvodcem – nikdy Vám nikdo nepřikazuje, jak máte jít. To je vždy jen a pouze na Vás. Protože každý máme možnost volby a můžeme si vybrat svou cestu. Pomocí hudby, která je na lekci si můžete zvolit Váš motivační vrchol.


Určete si, co od lekce očekáváte a podle toho jděte. Chcete hubnout? Chcete posílit svou fyzickou kondici? Chcete se naučit správně dýchat? Jakýkoliv Váš cíl je splnitelný, stačí jen uzpůsobit intenzitu, rychlost chůze a volbu techniky. Naštěstí toto rozhodnutí není jen na Vás, ale se vším Vám pomůže vyškolený profesionální instruktor. Jak probíhá lekce?

Po příchodu do sálu si najdete pás, který Vám vyhovuje – určitě se nebojte jít dopředu ;-). 
Do držáku na ovládacím panelu pásu si dáte pití, ručník přehodíte přes madlo. 
Instruktor se vždy ptá, zda je na lekci někdo poprvé, nebojte se před lekcí přihlásit sami.
 Instruktor Vám vysvětlí nastavení pásu, které je velmi jednoduché a po chvíli již nebudete mít problém si nastavit  pás během pár vteřin sami. Rozhodně nepodceňujte nastavení pásu – abyste si lekci užili tak, jak to má správně být, je důležité mít pás v ideálním nastavení.
Jakmile máte dobře nastavený pás, instruktor Vás vede. Vy se MŮŽETE nechat vést, ale NEMUSÍTE. Vždy si můžete jít dle svého, svou cestou, za svým cílem, podle svého pocitu tak, jak to cítíte.
Není potřeba se snažit vyrovnat ostatním – každý z nás má hranici výkonnosti jinde a H.E.A.T. Program je o tom, abyste se naučili respektovat své vlastní tělo, své vlastní možnosti. Na H.E.A.T.u se zkrátka poznáváte a překračujete postupně, polehoučku své hranice.


NAVŠTĚVUJETE PRAVIDELNĚ H.E.A.T. nebo je pro Vás úplnou NOVINKOU?

zdroj:
http://www.heatprogram.cz/

Žádné komentáře:

Okomentovat

Mockrát děkuji za komentář :-).
Na všechny dotazy odpovídám na svůj blog :-)ihned pod případný dotaz :-).
Děkuji za pochopení :-)
M.