neděle 28. října 2012

Country life

Asi většina z Vás zná značku Country life, ale pro ty z Vás kteří ne tady mám pár informací o této společnosti :-)

COUNTRY LIFE

Společnost Country Life, s. r. o., byla založena na jaře v roce 1991 a byla první, kdo přinesl biopotraviny na český trh. Od počátku jsme chtěli pohlížet na zdravý životní styl komplexně. Nenabízet pouze prodej biopotravin a zdravé výživy, ale také tyto produkty sami pěstovat a vyrábět. Vařit s nimi a naučit i jiné, aby s nimi vařili. Pomoci lidem s praktickou změnou životního stylu a poskytovat informace o rady v této oblasti. Vzdělávat další odborníky v oboru. A to vše spojit s ekologicky hodnotami, které podle nás k harmonickému životnímu stylu nerozlučně patří.
Country Life nabízí komplexní řešení:

Ekocentrum

V Nenačovicích u Berouna funguje od roku 2003 ekologické centrum Country Life. Jeho součástí je ekofarma, velkoobchod, biopekárna, mlýn, balírna, školicí středisko a sídlo společnosti. To vzniklo přestavbou bývalého kravína na nízkoenergetickou budovu a přistavěním nové části, tzv. Archy, která má parametry pasivního domu. Jedná se o první pasivní dům postavený v ČR.
Ekocentrum je také místem konání každoročních zářijových Biodožínek Country Life.

Ekofarma

Na ekologické farmě pěstujeme obilí, zeleninu a ovoce v biokvalitě. Každoročně sklízíme více než 60 druhů plodin, včetně těch méně známých, jako jsou topinambury, černý kořen či jakon. Snažíme se pěstovat také vlastní bioosivo a sadbu zeleniny, obilovin a brambor. V roce 1993 ekofarma získala čestné uznání v soutěži o ekologický projekt roku. V roce 2006 jsme pak obdrželi významné ocenění „Bartákův hrnec" pro nejlepšího ekologického zemědělce roku.

Biopekárna

V biopekárně pečeme slané i sladké pečivo, které dodáváme do našich prodejen a restaurací, stejně tak jako do prodejen biopotravin po celé České republice. Obilí pocházející z naší ekofarmy meleme na kamenném mlýně (žernovu). Pro pečení tak získáváme čerstvou celozrnnou mouku, ve které zůstávají zachovány veškeré vitaminy, minerální látky a vláknina. Díky použití čerstvě namleté mouky z vysoce kvalitních surovin mají výrobky plnou přírodní vůni i chuť.

Velkoobchod

Společnost Country Life je největším dovozcem, obchodníkem s bioprodukty a jedním z největších obchodníků s produkty zdravé výživy v České republice. Ve velkoobchodu nabízíme téměř 2 000 výrobků, z toho bezmála 1 000 položek v biokvalitě. Sortiment zahrnuje trvanlivé a chlazené potraviny, ovoce a zeleninu, pečivo, ekologické čisticí prostředky a přírodní kosmetiku.

Prodejny biopotravin a zdravé výživy

Do „biorodiny" Country Life patří také čtyři prodejny biopotravin a zdravé výživy v Praze. První z nich byla prodejna v Melantrichově 15, otevřená již na počátku devadesátých let. K ní se později přidala prodejna s občerstvením v Jungmannově 1. Obchod na ulici Čs. armády patří k největším bioprodejnám v České republice. V centru Prahy, v Melatrichově ulici ve dvoře, najdete také naší specializovanou prodejnu přírodní kosmetiky.

Restaurace a občerstvení

V Melantrichově ulici se kromě bioprodejny a obchodu s přírodní kosmetikou nachází také naše restaurace. Ta nabízí samoobslužný výběr, teplou i studenou kuchyni, salátový bar či ovocné a zeleninové šťávy. Interiéry restaurace i obou prodejen v centru Prahy pocházejí z dílny architekta Aleše Brotánka.
V naší prodejně v Jungmannově ulici najdete zdravé občerstvení s nabídkou teplých i studených jídel, sendvičů, moučníků a salátů. A u naší prodejny na Čs. armády jsme pro vás v prosinci 2009 otevřeli nové bistro.

Osvětová činnost

Nedílnou součástí činnosti Country Life jsou zdravotní a vzdělávací aktivity. Provozujeme Institut životního stylu, který nabízí kurzy zaměřené na praktické vzdělávání v oblasti ekologie a zdravého životního stylu. Tyto kurzy jsou akreditovány Ministerstvem školství.
Zdravý a harmonický životní styl propagujeme také prostřednictvím internetových stránek Magazinzdravi.cz, časopisu Prameny zdraví a rekondičních pobytů NEWSTART® . Tyto pobyty jsou vhodné pro každého, kdo chce pečovat o své zdraví. Podobné programy již byly úspěšně realizovány v mnoha zemích světa.
Country Life také inicioval vznik Klubů zdraví, které jsou zaměřeny na uplatňování zásad zdravého životního stylu do každodenního života. V současnosti jich je v ČR založeno přibližně šedesát.
Spolupracujeme s humanitární organizací ADRA. Tato spolupráce trvá již od založení ADRA v roce 1992. Některých humanitárních a záchranných akcí se zúčastnil i ředitel Country Life, pan Otakar Jiránek.
Jsme členem Svazu ekologických zemědělců Pro-bio.


v Praze také najdete několik restaurací a občerstvení, kde Vám country life nabízí zdravé dobroty :-)
1) Restaurace Country Life Melantrichova, Praha + prodejna
2) Restaurace Country Life Dejvice, Praha + prodejna
3)Občerstvení Country Life Jungmannova, Praha + prodejna
 další prodejna:
Prodejna Country Life Karlín, Praha- nejnovější
 Jen je škoda, že všechny tyto prodejny a restaurace jsou v Praze a ne každý má k nim přístup :-/
zdroj:

http://www.countrylife.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Mockrát děkuji za komentář :-).
Na všechny dotazy odpovídám na svůj blog :-)ihned pod případný dotaz :-).
Děkuji za pochopení :-)
M.